2 Borulu Mini ECOi LE1 Serisi / 1 Fazlı Soğutma ve Isıtma Tipi / 3 Fazlı Soğutma ve Isıtma Tipi Küçük Ölçekli Ticari Kullanım ve Konut Kullanımı İçin

2 borulu ısı pompası, Panasonic 2 Borulu Mini ECOi özellikle en zorlu uygulamalar için tasarlanmıştır. Mini ECOi soğutma kapasiteleri 12,1 kW ile 15,5 kW arasında değişen boyutta mevcuttur ve 9 adete kadar iç ünite bağlanabilir (15,5 kW için geçerlidir). Panasonic VRF model serisinin bir uzantısı olan Mini ECOi, ECOi yelpazesindeki diğer iç üniteler ve kumandalarla uyumludur.

Enerji tasarrufu konsepti: Fanlar, fan motorları, kompresörler ve ısı eşanjörlerinden oluşan bir yapı için enerji tasarrufu sağlayan tasarımın kullanılması, endüstride en üst sınıfta yer alan yüksek bir COP değerinin elde edilmesini sağlamıştır. Ek olarak,
son derece verimli R410A soğutucu gazın kullanılması CO2 emisyonunu azaltır ve işletme maliyetlerini düşürür. Tüm Mini ECOi VRF sistemlerinin enerji verimliliği Kategori A olarak değerlendirilmiştir, bu da mevcut en yüksek enerji tasarrufuna sahip modeller arasında olduklarını kanıtlamaktadır. Çalışma sırasındaki güç tüketimi daha düşük kapasiteli ünitelere göre önemli ölçüde düşüktür ve buna bağlı olarak günlük çalıştırma maliyetleri de hizmet ömrü

Geliştirilmiş enerji tasarrufu:  Yüksek verimliliğe sahip R410A soğutucu gaz, yeni DC inverterli kompresör, yeni DC motoru ve yeni bir ısı

Büyük ölçüde azaltılan ses seviyesi:  Yeni DC İnverterli kompresör, yeni tasarlanan ısı eşanjörü ve fanın kullanılmasıyla, ses basıncı seviyesi önemli ölçüde azaltılmıştır.

Daha Fazla Tasarım Esnekliği İçin Arttırılmış Boru Tesisatı: Uzunluğu, Çeşitli binalara ve boyutlara uyarlanabilir. Gerçek boru uzunluğu: 120 m (140 m boru uzunluğuna eşittir). Maksimum boru uzunluğu: 150 m.

Geniş çalışma sıcaklığı aralığı:  Isıtma işlemi için çalışma aralığı -20 ºC’ye, soğutma aralığı ise -10 ºC’ye kadardır. Uzaktan kumandalı sıcaklık ayarı 16 ºC ile 30 ºC arasında bir sıcaklık aralığı sağlar.

Sessiz mod:  Bu ayar kullanılarak ses seviyesi 3 dB azaltılabilir. Harici giriş sinyali de mevcuttur.

Hafif:  5/6 HP durumunda, ağırlık 123 Kg’dan 104 Kg’a indirilmiştir.

Enerji Tasarrufu için sınırlandırma kontrolü (Talep kontrolü):  ECOi sistemlerinde inverter teknolojisinin kullanıldığı bir talep kontrolü bulunur. Bu kumandayla, en uygun performansı sağlamak için güç tüketimi üç kademede ayarlanabilir. Bu özellik, konfor korunurken yıllık güç tüketiminin ve elektrik maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.

Kompakt ve Esnek Tasarım: İnce ve hafif tasarımıyla farklı yerlerde kurulabilir.

İnverter Kompresör: Yüksek kapasiteli inverter kompresör kullanılmıştır. İnverter kompresör daha iyi kısmı yük kapasitesi sayesinde daha üstün bir performansa sahiptir.

Kontrol Kartı:  Bakım çalışmalarını kolaylaştırmak için kullanılan PCB sayısı 3’ten 2’ye indirilmiştir.

Akümülatör: Kompresörün dayanıklılığını korumak için daha büyük akümülatör kullanılmıştır ve artan soğutucu gaz miktarı sayesinde daha fazla boru tesisatı uzunluğuna erişilebilir. Ayrıca, soğutucu gaz basınç kaybı azaltılmıştır, bu da çalışma verimliliğinin iyileştirilmesine katkıda bulunur.

DC Fan Motoru:  Yük ve dış ortam sıcaklığı kontrol edilerek, DC motoru en uygun hava hacmine sahip olacak şekilde kumanda edilir.

Yeni tasarlanan Büyük Kenarlı Fan: Yeni tasarlanan fan kenarı hava türbülansını azaltmak ve verimliliği arttırmak için uygulanmıştır. Fan çapı 490 mm’ye yükseltildiğinden, düşük ses seviyesi korunurken hava hacmi %12 oranında
arttırılmıştır.

Isı Eşanjörü ve bakır borular: Isı eşanjörünün boyutu ve ısı eşanjöründeki bakır boruların boyutları verimliliği arttırmak için yeniden tasarlanmıştır.

Yağ ayırıcı: Yeni santrifüjlü ayırıcı, yağ ayırma verimliliğini arttırmak ve soğutucu gaz basıncı kaybını azaltmak için uygulanmıştır.