Hızlı ve güçlü soğutma ve ısıtma için DC inverterli kumanda teknolojisi. Sürekli gelişen Panasonic ECOi 6N serisi ECOi 6N serisi enerji tasarrufu, kolay kurulum ve yüksek verimlilik için tasarlanmıştır. Daima geliştirmeyi sürdüren Panasonic farklı durumlardaki gereksinimleri karşılamak ve daha konforlu yaşam alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak için gelişmiş teknolojiler kullanmaktadır. Daha düşük çalıştırma ve hizmet ömrü maliyetleri Panasonic ECOi 6N sistemleri, tam yük koşullarında 4,0′ın üzerinde COP değerleri sağlayarak, pazardaki en verimli vrf sistemleri arasında bulunur. Sistem aynı zamanda, herhangi bir anda en verimli kompresör kombinasyonunun çalıştığından emin olmak için, benzersiz kontrol algoritmasını kullanarak her bir sistemin çalışma maliyetinin azaltılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Geliştirilmiş defrost kontrolü de, koşullar izin verdiğinde her bir dış ünitenin eşanjörünün buzunun çözülmesiyle çalıştırma maliyetlerini azaltır.
Dış ünite modelleri 8 HP ile 20 HP arasındaki 7 modelden oluşur. 10 HP ile 16 HP arasındaki modül boyutları HI-COP (Yüksek Verimlilikli Mod) için yapılandırılabilir. Standart mod mükemmel verimlilik sağlamanın yanında en yüksek kapasiteyi sunarken, HI-COP modu kapasitede küçük bir düşüşle olağanüstü verimlilik ve düşük çalıştırma maliyetleri sunar. İç ünite yüklerinin %200′üne varan bir kapasiteyle 64 adete kadar iç ünite birbirine bağlanarak, sistemin son derece farklı bina yüklerinde etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar: bu büyük esneklik özelliği oteller, okullar, hastaneler ve diğer büyük binalar için kolay tasarlanan bir çözüm haline getirir. 1.000 m’ye varan boru uzunluğu Yeni VRF ECOi 6N serisinin, maksimum tasarım esnekliğiyle çok büyük binalarda kullanılmasını sağlar. ECOi 6N sisteminin kumanda edilmesi de kolaydır. Standart kablolu uzaktan kumandalardan dokunmatik ekranlı veya web erişim arayüzlü kumandalara kadar 8′den fazla kumandaya sahiptir.

PANASONİC ECOi 6N SERISININ AVANTAJLARI

Kolay Kurulum: R410A önceki soğutma gazlarına oranla daha yüksek çalışma basıncına ve daha düşük basınç kaybına sahiptir. Bu da, daha küçük boru boyutlarının kullanılmasını ve soğutucu gaz yüklemelerinin azaltılmasını sağlar.
Kolay Tasarım:  Panasonic profesyonel bir VRF teklifinin tasarlanmasının, seçilmesinin ve hazırlanmasının, özellikle aynı zamanda spekülatif bir etkinlik olması nedeniyle zaman alan ve maliyetli bir süreç olduğunun farkındadır. Bu yüzden, kolay ve hızlı kullanılan ve boru tesisatının ve kumandaların eksiksiz bir şemasını ve aynı zamanda eksiksiz bir malzeme listesi ve performans verilerini çıkaran özel bir yazılım geliştirdik.
Kolay Kontrol: ECOi 6N sisteminin, basit oda kumandalarından en yeni teknoloji BMS kumandalarına kadar kullanıcılara istedikleri derecede kontrol elde etmelerini sağlayan geniş bir çeşitlilikte kumanda seçenekleri sağlar.
Kolay Devreye Alma:  Bağlı iç ünitelerin otomatik adreslenmesi dahil olmak üzere kolay kurulum prosedürü. Yapılandırma ayarları bir dış üniteden veya bir uzaktan kumanda aracılığıyla yapılabilir.
Hassas Kapasite Kontrolü: Kompresör kapasitesinin bina yüküne yeterince hassas ve verimli şekilde uygun olması için, Panasonic 2 ve 3 Borulu ECOi sistemleri yelpazesini DC inverter ve yüksek ‑verimliliğe sahip sabit hızlı kompresörlerle çalışacak şekilde tasarlamıştır. Sistem bina yükünü dinamik olarak izleyerek ve kullanılacak en iyi kompresör kombinasyonunu seçerek, çalıştırılacak en verimli kompresörü seçer.
Kolay Konumlandırma:  ECOi 6N dış ünitelerinin kompakt tasarımı, 8 HP ve 12 HP boyutlarındaki ünitelerin standart bir asansöre sığmasını ve binaya ulaştığında kolay taşınmasını ve yerleştirilmesini sağlar. Ünitelerin kapladıkları küçük alan ve modüler görünümleri, kurulumda uyumlu bir görünüm sağlar.
Off-Coil Sıcaklık Kontrolü: Panasonic kanallı üniteleri, off-coil sıcaklık kontolünü standart olarak sunmak gibi benzersiz bir avantaja sahiptir. Bu, tasarımcıların 7 ºC ile 22 ºC arasındaki off-coil sıcaklığına sahip üniteleri kullanmalarını sağlar. Bu da, oda ortamlarının içindekileri soğuk üfleme veya rahatsız edici koşullara maruz bırakmadan soğutulmasını sağlar. Bu, her bir ünite için ekstra kumanda veya kablo tesisatı gerektirmeden elde edilir.
Geniş Seçenekler ve Bağlanabilirlik:  Mevcut 11 iç model tipiyle, 3 Borulu ECOi MF1 serileri için 24 HP veya daha yüksek kapasiteli 40 adete kadar iç üniteyi bağlayabilen ECOi 6N sistemleri çok sayıda küçük kapasiteli iç ünite kurulumu için ideal seçimdir.
Kolay Bakım:  Her bir sistem, soğutucu gaz şarjı kontrolünden karmaşık arıza kodu teşhislerine kadar, tümü bakım işlemlerinin sıklığını ve ünitenin çalışamaz durumda kaldığı süreyi azaltmak için tasarlanan belirti ve teşhis kontrolleri yordamlarının kullanılmasına izin verir.

Daha düşük çalıştırma ve hizmet ömrü maliyetleri Panasonic ECOi 6N sistemleri pazardaki en verimli vrf sistemleri arasında bulunur. Sistem aynı zamanda, herhangi bir anda en verimli kompresör kombinasyonunun çalıştığından emin olmak için, benzersiz kontrol sistemlerini kullanarak her bir sistemin çalışma maliyetinin azaltılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Geliştirilmiş defrost sırası da, koşullar izin verdiğinde her bir dış ünite eşanjörünün buzunun çözülmesiyle çalıştırma maliyetlerini azaltır.