Evler ve küçük ticari binalar için özel olarak tasarlanan, yeni ve kurulumu kolay VRF: geniş iç ünite yelpazesi, Etherea duvar tipi tasarım, 4-5-6-8-10 HP tek fazlı ve üç fazlı dış üniteler. FS Multi VRF’nin en yeni VRF teknolojisi orta veya küçük alanlar için çok uygundur ve tek fazlı güç kaynakları ve gelişmiş İnverter teknolojisiyle klima dünyasında önceden hayal edilemeyecek olanaklar sunmaktadır. Klima kullanılan alanlar şimdi yeni bir boyut kazanabilir. Halen inşaat aşamasında olan yeni bir ev, ofis veya ticari bi alan satın aldıysanız veya yeniliyorsanız, Panasonic size FS Multi VRF klimaların keyfini çıkarma olanağını sunuyor.

Enerji Tasarrufu
1. Hiper Dalga Inverter
Bu seri odayı hızla ayarlanan sıcaklığa getirirek enerji verimliliği ve tasarrufu sağlarken sıcaklığı konfor aralığında tutar.
2. DC Inverterli Kompresör
Güçlü bir neodimiyum mıknatıs motorun daha kompakt olmasını sağlar.
3. Yeni Büyük Çapraz Hava Akış Fanı

Enerji Tasarrufu
Enerji verimliliği sayesinde kalite özellikleri enerji tasarrufuna dönüşür. Bu verimlilik her bir odanın ayrı ayrı kontrol edilmesinden ve sadece klima kullanılması gereken odaların ısıtılmasından veya soğutulmasından kaynaklanır. Ayrıca, İnverter teknolojisi sayesinde, klima kullanımı seviyesi her bir odanın durumuna bağlı olarak hassas şekilde ayarlanabilir.

Geniş Çalışma Aralığı
Dışarıdaki sıcaklık -15 ºC’ye düştüğünde bile ısıtma işlevi dengeli durumda kalacak, böylece kullanıcıların farklı gereksinimlerini karşılayabilecektir. Ayrıca soğutma işlemi -5ºC ile 43ºC arasında yapılabilir.

Hiper Dalga İnverter
Panasonic grubunun inverter teknolojisindeki deneyimi bu kontrol sisteminin geliştirilmesini sağlamıştır. Inverter kontrol ideal kompresör torkunu sağlar. FS Multi VRF serisi odayı hızla ayarlanan sıcaklığa ısıtır ve enerji verimliliği ve tasarrufu sağlarken konforlu bir yaşam alanı sağlar.

Sessiz Çalışma
Çeşitli gürültü azaltma teknolojileri son derece sessiz çalışma sağlar. Ayrıca çalışma verimliliği de iyileştirilmiş ve enerji tüketimi azaltılmıştır.

Sık Karşılaşılan Tekli Split Sistem Sorunları
1. Çok sayıda dış ünite ve büyük bir kurulum alanı gerektirir. Bu durum binanın görünüşünü bozar ve binanın dayanıklılığının değerlendirilmesi gerekir.
2. Çok sayıda boru şaftı gerektirir.
3. Borular kısadır, bu yüzden dış ünitelerin duvar yüzeylerine kurulması gerekir. Yetersiz boru uzunlukları kurulumu imkansız kılar.

FS Multi vrf sistem Çözümü
1. Çoklu sistem sayesinde dış ünitelerin sayısı en aza indirilmiştir. Tavandaki alan daha verimli bir şekilde kullanılabilir ve çatı üzerindeki yük önemli ölçüde azaltılabilir.
2. Dış üniteler birbirine yakın şekilde kurulabilir, böylece binanın görünüşü korunmuş ve kurulum esnekliği arttırılmış olur.
3. Boru sayıları azaltılmıştır, böylece boru şaftları için gereken alan da en aza indirilmiştir.

Kolay Bakım
Bir iç ünitede bir arıza olduğunda, sistem bu iç ünite olmadan çalışmaya devam eder. Dış ünite durmaz ve diğer iç üniteler çalışmaya devam eder.

Kurulum Sırasında
Tek bir kompakt FS Multi vrf sistemi dış ünitesi çok sayıda odada klima kullanılmasını sağlar, böylece dar veya sınırlı kurulum alanlarından kaynaklanan sorunları çözer.

4, 5 ve 6 HP için Yenilikçi ve Mükemmel Yük Kontrolü
Dış ünite, her bir iç üniteye gereksinimlerini sorarak sistemdeki soğutucu gazın yüklenmesini kontrol eder ve optimize eder. Bu son derece yenilikçi yük kontrolü ile sistem son derece verimli çalışır ve iç ünite taleplere çok hızlı yanıt verebilir.

Sadece Soğutma Modeli Ayarı
Sadece soğutma için tasarlanan ünite, dış ünitenin PC kartındaki JP kablosu ile ayarlanabilir.
Bu mod ayarlandıktan sonra, FS Multi vrf sistemi sadece soğutma modunda çalışır.

Dış Ünite Sessiz Çalışma Modu
Dış ünitenin sessiz çalışma modu uzaktan kumandayla seçilebilir. Gürültü seviyesini 6 dB(A)’ya kadar düşüren üç mod ayarı vardır. (Sessiz Çalışma modu seçildiğinde, soğutma ve ısıtma kapasiteleri düşer.)

U-4LA1E5 // U-5LA1E5 // U-6LA1E5
Rezidanslar ve Çok Katlı Apartmanlar için. Tek bir dış ünite ile çok sayıda odada klima kullanılmasını sağlar.

U-8EA1E8 // U-10EA1E8
Ofisler, Mağazalar ve Butikler. Yeni binalar için de idealdir.

Panasonic’ten Yeni FS Multi VRF Serisi
Gerçek seçim özgürlüğü. 30′a varan farklı iç ünite modeli. Mimari gereksinimlere ve dekorasyon ölçütlerine göre en uygun seçeneği seçmenizi sağlar.
Tek fazlı dış ünite kapasiteleri: 4, 5 ve 6 HP
Üç fazlı dış ünite kapasiteleri: 8 ve 10 HP
R410A soğutma gazlı inverter teknolojisi, “daha düşük tüketimle daha fazla konfor ve ekonomi” sağlar.
En yüksek oranda alan tasarrufu. 16 adete kadar iç ünite tek bir dış üniteye bağlanabilir.
Kolay kurulum. Dış ünitenin boyutlarının küçültülmesi sayesinde, asansörle binanın çatısına çıkarılabilir.

Enerji Tasarruflu İnverter
Panasonic’in FS Multi VRF serisindeki tüm modellerde, daha yüksek EER ile çalışmak üzere DC inverter kompresörler bulunur. Yeni tasarım sessiz ve son derece verimli çalışma sağlarken işletme maliyetini de düşürür.

Panasonic’in Orjinal Yüksek Performanslı Kompresörü
Kompresör klimanın merkezinde yer alan ve güvenilirlik ve verimliliği belirleyen öğedir. FS Multi VRF’de olağanüstü performans ve kalite sağlayan Panasonic’in orijinal yüksek performanslı kompresörü bulunur.

Yüksek Verimliliğe Sahip Kompresör
Motor için güçlü bir neodimiyum (nadir bir metal) mıknatıs kullanılması, Panasonic’in motoru daha kompakt hale getirmesini sağlamıştır. Daha az manyetik alan bozulması sağlayan sargılı rotor daha fazla verimlilik sağlar.

Pompalama Modu (4, 5 ve 6 HP)
4, 5 ve 6 HP’lik dış FSM ünitelerinde, tüm soğutucu gazın tesisattan (sadece dış makineden değil) boşaltılmasını sağlayan bir pompalama modu bulunur. Bu özellik kurulum ve bakım işlemlerini kolaylaştırır.

4, 5 ve 6 HP Modellerde İlave Gaz Şarjı Gerektirmeyen Sistem
FS Multi VRF 90 m’ye varan maksimum boru uzunluğu kullanıldığında bile ek soğutucu gaz şarjını gerektirmeyen bir sistemdir. Bu özellik ek soğutucu gaz şarjını, ağırlık ölçümü ve basınç ölçümleri için gereken kurulum zamanını büyük ölçüde kısaltır. Yükleme şarjı hesaplaması gereksinimini de ortadan kaldırır ve yanlış miktarda soğutucu gaz kullanılması ve diğer hatalar nedeniyle soğutma kapasitesi yetersizliği olması olasılığı da daha azdır.

Sistem Avantajları, Kurulum ve Bakım Esnekliği
FS Multi vrf sistemi farklı yüksekliklerdeki borular ve kurulum alanının yeri nedeniyle ortaya çıkan klima tasarımı ve inşaat sorunlarını da çözer. Olağanüstü kurulum esnekliği, kurulumu kolaylaştırır ve binaların şık görünümlerini korur.

U-4LA1E5 // U-5LA1E5 // U-6LA1E5
90 m’ye kadar Borulama
30 metreye varan kot farkının yanında, sistemin iç ve dış ünitelerinin arasındaki boruların toplam uzunluğu 90 metreye kadar çıkabilir. Bu geniş sınırlar, dış ünitenin tavana yerleştirilebilmesine izin verir. Aynı sistemdeki iç üniteler arasındaki kot farkı 15 metreye kadar çıkabilir, böylece aynı sistemde 4 veya 5 kat bulunabilir.

Rezidanslar
Uzun boru tesisatı kullanılan yerleşimler mümkün olduğundan, çok katlı rezidanslar için bile tek bir dış ünite kullanılabilir. Ayrıca, farklı iç mekanları tamamlamak üzere aralarından seçim yapılabilecek çeşitli iç ünite tasarımları vardır.

Çok Katlı Apartmanlar
Tek bir dış üniteyle çok sayıda odada klima kullanılmasını sağlayan FS Multi vrf sistemi günümüzdeki estetik açıdan hoş kat mülkiyetli apartmanlar için etkili bir çözüm sunmaktadır. İç üniteler modern yaşam ortamlarına ideal uyum gösteren tasarımlarla sunulmaktadır.

Yer Tasarrufu Sağlayan Tasarım
Dış ünitenin fanının iyileştirilmesi, ünitenin daha küçük bir alana kurulabilmesi için boyutlarının küçülmesini sağlamıştır. Sessizlikten vazgeçilmeden, yüksek verimlilik de elde edilmiştir. Kurulumda sağlanan serbestlik, boru tesisatının döşenmesini ve kurulumu kolaylaştırır. Bu da, kurulum maliyetlerinde azalmaya neden olacaktır.

U-8EA1E8 // U-10EA1E8
300 m’ye kadar Borulama
50 metreye varan kot farkının yanında, sistemin iç ve dış ünitelerinin arasındaki boruların toplam uzunluğu 300 metreye kadar çıkabilir. Bu geniş sınırlar, dış ünitenin tavana yerleştirilebilmesine izin verir. Aynı sistemdeki iç üniteler arasındaki kot farkı 15 metreye kadar çıkabilir, böylece aynı sistemde 4 veya 5 kat bulunabilir.

Ofisler, Mağazalar ve Butikler
Yeni binalar için ideal olmasının yanında, FS Multi vrf sistemi mevcut alanları yenilerken veya yeniden döşerken alan tasarrufu sağlayan avantajlar da sunar. Dahası, bağımsız klima sistemi kullanılmayan ofislerde boşa harcanan enerjiden tasarruf sağlar ve tekli bir split sisteme göre çok daha düzgün bir boru yerleşimi mümkündür. Haftalık zamanlayıcının kullanılması ofislerde ve ticari tesislerde en uygun enerji tasarrufu için gerekli ayarlamaların yapılmasını sağlar. Ayrıca iş uygulamalarındaki gereksinimlerin karşılanması için talep kontrolü ve dijital bağlantı uyumluluğu sağlayan seçenekler de vardır.

Yüksek Dış Statik Basınç Modu
8 ve 10 HP dış üniteler, dış ünite yerel ayar modu kullanılarak yüksek dış statik basınç modunda (60 Pa’ya kadar) çalıştırılabilirler.