Eş Zamanlı Isıtma ve Soğutma Sağlayan vrf sistemi

Isı geri kazanımlı ECOi MF1 serisinde temel modeller olarak 8 HP ile 16 HP arasında değişen beş DC inverter dış ünite vardır ve üç ünitenin kombinasyonuyla kullanıcının gereksinimlerine göre 8 HP ile 48 HP arasında değişen kapasite elde edilebilir.

Mükemmel enerji tasarrufu: Yüksek verimliliğe sahip R410A soğutucu gaz, yeni DC inverter kompresör, yeni DC motoru ve düşük kayıplı korumalı yeni fan koruması kullanılarak çalışma verimliliği iyileştirilmiştir. Ayrıca, hava akışını verimli bir şekilde dağıtmak için ısı eşanjörü 3 yönlü emiş yerine 4 yönlü emiş olacak şekilde yeniden tasarlanmıştır.

Genişletilmiş çalışma sıcaklığı aralığı: Soğutma işlemi aralığı: Dış fan inverter tipiyle değiştirilerek, soğutma işlemi aralığı -10 ºC’ye kadar genişletilmiştir.

Isıtma işlemi aralığı: -20 ºC’ye kadar dış ortam sıcaklıklarında bile dengeli ısıtma yapılabilir. Yüksek basınç kaplı bir kompresör kullanılarak, ısıtma işlemi aralığı -20 ºC’ye kadar genişletilmiştir.

Geniş sıcaklık ayarı aralığı: Kablolu uzaktan kumandalı ısıtma sıcaklığı ayarı aralığı 16 ºC ile 30 ºC arasındadır.

Uzun boru tesisastı imkanı: Çeşitli binalara ve boyutlara uyarlanabilir. Gerçek boru uzunluğu: 150 m. Maksimum boru uzunluğu: 300 m

Bakım sırasında durmadan çalışma: Bir iç ünitede bakım yapılması gerekse bile, diğer iç üniteler ayara göre çalışmaya devam edebilir. (Tüm durumlar için geçerli değildir)

Daha uzun kompresör ömrü: Aynı sistemdeki tüm kompresörlerin çalışma sürelerinde bir dengesizlik olmaması ve daha kısa çalışma süresine sahip kompresörlerin öncelikli olarak çalıştırılması için kompresörlerin toplam çalışma süreleri bir mikro- bilgisayar tarafından izlenir.

Enerji tasarrufu için güç sınırlandırma kontrolü (Talep kontrolü):  Isı geri kazanımlı ECOi MF1 serisinde inverter karakteristiklerini kullanan dahili bir talep işlevi vardır. Bu talep işleviyle, güç tüketimi üç kademede ayarlanabilir ve ayarlara ve güç tüketimine göre en uygun performansta çalışma² gerçekleştirilir. Bu işlev, konfor korunurken yıllık güç tüketiminin ve elektrik maliyetlerinin azaltılmasında yararlıdır.

Tam otomatik eş zamanlı soğutma/ısıtma işlemi ve ısı geri kazanımı
Isı geri kazanımlı ECOi MF1 serisi, her bir solenoid valf kitiyle eş zamanlı ısıtma ve soğutma sağlar. Solenoid valf kiti ile çok sayıda iç ünitenin ayrı ayrı kumanda edilmesi Tek bir sistemde herhangi bir tasarım ve yerleşim kullanılabilir. -10 ºC’ye kadar dış ortam sıcaklıklarında bile soğutma yapılabilir. Mükemmel alan tasarrufu ve düşük gürültü seviyesi için kompaktlık

Farklı kapasitelerde 5 tip dış ünite, tek bir kompakt mahfaza boyutuna sığacak şekilde standardize edilmiştir. İki bölme halindeki benzersiz tasarımda, üst bölmede ısı eşanjörü yer alırken, alt bölmede kompresörler bulunur. Böylece avantajlar da ikiye katlanır: mükemmel alan tasarrufu ve düşük gürültü seviyesi sağlanır.

Mükemmel derecede düşük maliyet ve daha düşük boru tesisatı boyutlarının elde edilmesi Düşük basınç kaybına sahip R410A’nın kullanılmaya başlanmasıyla, deşarj, emiş ve sıvı borularının boyutlarının azaltılması mümkün olmuştur. Bu durum boru tesisatı alanının azaltılmasının, kurulum alanında çalışmanın kolaylaştırılmasının ve boru tesisatı malzemelerinin maliyetlerinin azaltılmasının mümkün kılmıştır.